Якщо ви поставили собі завдання скоротити кількість споживаної хімії, то правильним рішенням буде почати з зубної пасти. Протягом тисячі століть люди використовували для чищення зубів елементи з кісток риб, пемзи та пісок. Перша зубна паста була створена у 1800-х роках. Тоді її зберігали у скляній баночці, а потім стали упаковувати у тюбики. Перші стандарти з виробництва зубної пасти запропонувала Американська стоматологічна асоціація в 1934 році. Тепер ми користуємося зубною пастою щодня, проте рідко думаємо, з чого вона зроблена. Будь-яка паста містить кілька основних інгредієнтів:
- сполучний, здатний утримувати рідкі та тверді інгредієнти разом. Від цього компонента залежить вигляд пасти. (Альгінат натрію або силікат магнію та алюмінію);
- абразивний компонент, (крейда, діоксид кремнію, харчова сода), механічно впливає на зуби;
- спінююча сполука, через яку, під час застосування, відбувається спінювання (лаурил сульфат натрію);
- інгредієнт-зволожувач, що зберігає зубну пасту у вологому стані;
- смакові освіжаючі елементи (м'ята та кориця);
- фтор чи фторид натрію;
- вода;
- консерванти, що захищають саму пасту від бактерій, що розвиваються (бензоат натрію).
Тепер розглянемо з чого складаються органічні зубні пасти. Такі засоби гігієни називають трав'яними чи натуральними зубними пастами, т.к. виготовляють їх лише із натуральних компонентів. У складі використовуються трави, які ще з давніх-давен традиційно використовували для гігієни порожнини рота. Наприклад, витяжки з квітів лікарської ромашки, олія фенхелю, витяжки з коренів ратанії та мирри, перцева та кучерява м'ята. Ці рослинні композиції підтримують мікрофлору, допомагаючи вбивати бактерій та протистоять появі нальоту на зубах. Натуральні зубні пасти зміцнюють ясна, знімають запалення, мають протигрибкові та бактерицидні властивості. Зміцнюють зуби та знижують чутливість. Захистіть себе від таких потенційно небезпечних інгредієнтів як парабени, лаурет- або лаурилсульфат натрію та триклозан (антибактеріальна речовина заборонена в декількох країнах, оскільки вбиває і корисну мікрофлору ротової порожнини), вибирайте зубні пасти та гелі з улюбленим смаком та ароматом.