Застосування лляної олії допомагає знизити рівень холестерину та в'язкість крові, нормалізувати роботу всієї травної системи людини, попередити деякі онкологічні захворювання, ії корисно приймати післяопераційним та ослабленим хворим у період реабілітації, а також дітям для повноцінного, здорового розвитку організму.
Лляна олія по праву вважається однією з найкорисніших рослинних олій, які використовувалися в медицині ще за давніх часів. Великий цілитель давнини Гіппократ використовував його на лікування хвороб шлунка, опіків, ран. У Стародавньому Єгипті з лляної олії робили різні косметичні засоби, з ним виготовляли креми, маски для обличчя та волосся і навіть робили з ним обгортання, як і сучасні красуні.
На Русі воно було незамінним продуктом харчування – його вживали з овочами у піст, на основі його готували святкові страви, додавали у здобну випічку для аромату. У стародавній народній медицині олія льону знаходила застосування для лікування порізів та швидкого загоєння ран, для полегшення болю. І до цього дня олія льону успішно допомагає людині у боротьбі з недугами, зберігаючи її здоров'я на довгі роки.
Олію отримують з насіння льону холодним пресуванням (в насінні льону його міститься до 48%). Саме за технології холодного віджиму масло зберігає свої корисні властивості і може використовуватися в оздоровчих цілях. Олія з насіння льону може мати колір від коричневого до золотистого (залежно від ступеня очищення).
За біологічною цінністю олія з насіння льону займає перше місце серед інших харчових рослинних олій і містить масу корисних для організму речовин (поліненасичені кислоти Омега, вітаміни F, A, E, B, K, насичені жирні кислоти (10% складу).