Воно не димить при жарінні і не втрачає свої корисні властивості навіть при тривалому зберіганні; а зберігати його можна за кімнатної температури. Палене масло є ідеальним джерелом жирних кислот і захищає організм від впливу вільних радикалів.
В аюрведе гхі різними способами використовують для лікування та профілактики багатьох хвороб.
Приготувати гхі можна самостійно, його рецепт дуже простий і вимагає спеціального обладнання.
Рецепт приготування топленої олії в домашніх умовах
Щоб приготувати гхі, виберіть масло високої якості з жирністю не менше 80%. Чим вище жирність, тим краще менше відходів. Далеко не кожна олія в магазині є чистою вершковою олією без домішок, тому якщо у вас є знайомі, які тримають корову і самі роблять масло, краще купувати у них.
Для приготування гхі підходить емальований посуд. Розтоплюємо вершкове масло на невеликому вогні, потім, коли воно розтане, робимо вогонь мінімальним. На поверхні поступово утворюється біла піна (білок та вода), яку потрібно акуратно збирати (і потім її можна додати до страви або з'їсти так). На дні теж утворюється невеликий осад у вигляді світлих пластівців, його чіпати не потрібно.
Каструля повинна бути відкритою, не накривайте кришкою, і постійно видаляйте піну. Слідкуйте, щоб масло не кипіло, інакше воно пригорить і стане непридатним для вживання. Коли вся піна піде, ви побачите дно, олія буде прозорою.
Колір готової топленої олії – бурштиновий, золотистий. Темне масло - це результат того, що топили занадто довго або на великому вогні. Свіжоприготовлена олія ГХІ має приємний вершковий запах. ГХІ НЕ повинно мати запах волоського горіха – це ознака горілої олії.
Час перетоплення залежить від обсягу олії. Орієнтуйтеся не на час, а на зовнішній вигляд.